Apple Czy PC?

We współczesnym świecie praktycznie nie można już normalnie funkcjonować, jeśli nie posiada się własnego komputera. W dodatku nie wystarczy mieć sam sprzęt. Trzeba również znać obsługę wszystkich podstawowych aplikacji i umieć poruszać się w sieci. Oprogramowanie to jednak jedno, a wybór odpowiedniego sprzętu drugie. Ludzie zdają sobie sprawę, że potrzebują komputera, jednak nie wiedzą, jaki model i markę wybrać. Faktycznie, producenci stale wzbogacają swoją ofertę, a nieobeznany w temacie laik ma poważny problem przy zakupach.

Przede wszystkim warto na początek rozstrzygnąć kwestię o rodzaj sprzętu. Właściwie dziś w sklepach jest zdecydowanie najwięcej laptopów. Jednak wciąż jest też popyt na komputery stacjonarne. Doceniają je głównie fachowcy od SEO, miłośnicy najnowszych gier komputerowych, a także osoby starsze, które od zawsze pracowały na pecetach i nie mają zamiaru zmieniać swoich nawyków.

Dlaczego komputer stacjonarny może okazać się lepszy? Przede wszystkim można dowolnie wybrać odpowiednie parametry, a komputer stacjonarny jest o wiele bardziej wydajny. W dodatku laptop o podobnych możliwościach zwykle kosztuje dużo więcej. Warto też zdecydować się na peceta ze względu na duży monitor. Jest to dużą zaletą, zwłaszcza jeśli przed komputerem pracuje się wiele godzin każdego dnia.